Злато и сребро за АОК Златоврв на Виз Ер Скопје Штафетен Маратон

На 4ти мај, во Скопје се одржа петнаесеттиот по ред, Виз Ер Скопски Маратон. Програмата вклучуваше четири трки: маратон, полумаратон, штафетен маратон и трка на 5км. Учество зедоа повеќе од 12.000 натпреварувачи од земји ширум целиот свет.  АОК Златоврв зеде учество со 29 членови. На штафетниот маратон со должина од 42 километри и 195 метри, […]

ОК Златоврв го скрши мразот на Chupino Winter Vertical

Chupino Winter Vertical и нашите тројца мускетари! 5.5 км со 1.030 м искачување со победничко време од 49 мин. и 7 сек. Победник е Александар Стојкоски. Второ место за Марјан Бонев со време 49 мин. и 33сек. Со само неполна минута заостанување (49:57), БРОНЗА за нашиот член и тренер Михајел Ван Бален! На високото шесто место […]

5K Start to Run

Изморен/а си да бидеш уморен/а? Сега е вистинско време да влезеш вo форма. Започни да трчаш со програмата ‘Start to Run’! Што е Start to Run? Start to Run е иницијатива на ОК „Златоврв“ – Прилеп. Од 0 до 5 км за 50 дена! Програма за трчање што се состои од 21 тренинг, подготвена од […]

Gradche Trail 2017

Првото издание на Градче Треил со прекрасно осмислена патека и невероватни глетки! 11км долга патека со 470м искачување. За многу членови од клубот ова беше последна трка за сезона 2017.

Мери Чкрипеска на GHRO ‘Surfing IPTV’ Cup & World Ranking Event 2018

Мери Чкрипеска: Овој настан ми го промени животот! Не учествував само јас, туку и мојот клуб и мојата земја. Научив многу важни работи, клучни за развојот на клубот. Бев дел од неверојатен тим на ориентирци (вклучувајќи и спортисти со светски титули). Ќе го споделам ова искуство со членовите на клубот и ќе ги мотивирам да […]